KVP KPP Brno – Kadlcův Dvůr 17.10. 2015

sobota 17.10. 2015

   Rozhodčí  :   RAFAEL  MALO  ALCRUDO ,   „SPA“

      Belinda  –  třída mladých  

                     –  hodnocení   Výborný 2 ,  Excellent 2  

Další naší podzimní výstavou byla Klubová výstava psů Klubu pyrenejských plemen v Brně – Kadlcův Mlýn, která se konala v sobotu 17.10. 2015. Klub zastřešuje 4  plemena – katalánský ovčák, pyrenejský ovčák ( s dlouhou a s krátkou srstí v obličeji) , pyrenejský mastin a pyrenejský horský pes. Na výstavu jsme jeli s Belindou i Letinou. Letina ovšem pouze jako divák, nebyla přihlášena. 

Přihlášeno bylo celkem 55 psů uvedených plemen – katalánský ovčák 2, pyrenejský ovčák 6, pyrenejský mastin 11, pyrenejský horský pes 36 jedinců. V rámci plemene PHP  byly ve třídě mladých přihlášeny 4 feny. Plemeno PHP bylo posuzováno jako poslední. My jsme se do kruhu dostali až po 13. hodině. Posuzovatelem výstavy byl španělský rozhodčí Rafael Malo Alcrudo – chovatel, zakladatel a tvůrce standardu plemene pyrenejský mastin.

Belinda – byla ve třídě mladých ještě se třemi dalšími fenami. Čekání bylo dlouhé, do kruhu jsme vstoupili až před 13.30 hod., což se na Belindě částečně projevilo. Ze začátku moc nechtěla spolupracovat, trochu pozlobila při kontrole zubů i při posouzení v postoji. Po předvedení v pohybu se uklidnila a už byla v pohodě. V pohybu se předvedla velmi pěkně. Obdržela hodnocení – V2. 

Belinda, tř. mladých – z posudku :   typ. fenka, harmonická hlava s hezkým pyrenejským výrazem, dostatek substance (pigment), dobré rameno, kostra, končetiny i tlapy, delší bedra, výb. kříž, pohyb plný síly

A ještě pár momentek.