KV Brno, Kadlcův dvůr – 22.10. 2016

sobota 22.10. 2016

   Rozhodčí  :   NORBERT  GAINCHE   „F“

      Belinda  –  třída otevřená  

                     –  hodnocení   Výborný 3 ,  Excellent 3    

      Cassie   –  třída štěňat  

                     –  hodnocení    Velmi nadějný 1 ,   Very promising 1  

Další naší letošní výstavou byla klubová výstava našeho klubu- Klubu pyrenejských plemen v Brně, penzionu Kadlcův dvůr. Na výstavu jsme vyrazili v sobotu brzy ráno s očekáváním jaké nás čeká počasí. Přiblížili jsme se k Brnu a nemile nás překvapila mlha a teplota samozřejmě klesala. Stejné to bylo i v Mariánském údolí Kadlcova dvora. Naštěstí během dopoledne se krásně vyjasnilo a vydrželo to celý den. Posuzování v kruhu začalo kolem 10. hodiny. Posuzovatelem výstavy byl francouzský rozhodčí, specialista na pyrenejská plemena  Norbert Gainche.

Tentokrát jsme na výstavu přihlásili Belindu s Cassií. Letinka zůstala doma. Pro Cassii to byla první výstavní zkušenost, ale zvládla do vše výtečně včetně cesty.

Na klubovou výstavu bylo přihlášeno celkem 62 jedinců (pyrenejských plemen zastřešených klubem) z 5 zemí – Česko, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko, Německo. Podle plemen bylo rozdělení následující : katalánský ovčák – 2 , pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji – 4 , pyrenejský mastin – 9 , pyrenejský horský pes  (PHP) – 47.  Konkurence u PHP byla opravdu velká.

Cassie byla ve třídě štěňat společně s ještě 2 štěňaty a Belinda ve třídě otevřené s celkovým přihlášeným počtem 10 fen. Nakonec se do kruhu postavilo 9 fen. Jak už bylo uvedeno konkurence byla velká, čemuž i odpovídá výsledek v Belindině třídě. Všechny feny obdrželi známku „výborná“, což bylo pozoruhodné.

Belinda – byla ve třídě otevřené  s celkovým přihlášeným počtem 10 fen. Nakonec se do kruhu postavilo 9 fen. Jak už bylo uvedeno konkurence byla velká, čemuž i odpovídá výsledek v Belindině třídě. Všechny feny obdrželi známku „výborná“, což bylo pozoruhodné. Belinda se v pohybu moc pěkně nepředvedla, což se také projevilo při závěrečném okruhu.  Byla již pěkně znuděná a nechtělo se jí běhat.   S hodnocením „výborná 3“ spokojenost s ohledem konkurenci.

Cassie – byla ve třídě štěňat společně s ještě 2 štěňaty. První výstavní zkušenost, v pohybu se předvedla moc pěkně. Také při posouzení v postoji spolupracovala s rozhodčím, byla klidná a sebejistá.    Hodnocení „velmi nadějná 1“ , především spokojenost s tím, jak zvládla  svoji první výstavu.

Belinda, tř. otevřená – z posudku : velmi dobrá hlava, mozkovna by mohla být širší, výborné oko, pigment, mírně výše nasazené ucho, výborná horní linie a zaúhlení zadních končetin, výborný hrudník, velmi dobrá kostra, výborný pohyb

Cassie, tř. štěňat – z posudku : výborný pigment, hlava, velmi dobré ucho, výborný krk, výborná struktura srsti a hlava, výborné zadní končetiny, výborný pohyb