NVP Klatovy 20.a 21.6.2015

neděle 21.6. 2015

   Rozhodčí  :   EISNER  USCHI ,   „A“

      Belinda  –  třída dorostu  

                     –  hodnocení   Velmi nadějný 1 , Very promising 1    

      Leticia   –  třída otevřená  

                     –  hodnocení    Velmi dobrý 2  ,  Very good 2  

 

Další naší výstavou v měsíci červnu byla Národní výstava psů v Klatovech. Účast na této výstavě byla celkem jasná, vzhledem k blízskosti Klatov. Posuzovatelem plemene PHP byla nám neznámá rozhodčí z Rakouska Eisner Uschi. Na výstavu jsme opětovně vzali oba psy,  Leticii i Belindu.  Pro Belindu to byla již třetí její výstava a současně poslední ve třídě dorostu. Příští výstava bude už ve třídě mladých.

Přihlášeno bylo celkem 15 jedinců pyrenejáků,  z toho 7 fen. Dle rozpisu kruhu jsme na řadu šli až jako šesté plemeno, což znamenalo 62 psů před námi. Velmi pozitivní na klatovské výstavě byl časový rozpis kruhu dle plemen. S tím jsme se setkali poprvé. Dle rozpisu pyrenejáci měli přijít na řadu až ve 12:45 hod. Takže ráno na 8 hod. jsem jel sám do Klatov kvůli přejímce (vyzvednout čísla psů) a pak jsem se vrátil domů. Se psy jsme jeli až na čas cca 12:30 hod. , „čekání“ doma bylo rozhodně příjemnější. Ještě kdyby došlo k prodloužení času přejímky či dalšímu termínu, pak by to bylo výborné.

Belinda – byla ve třídě dorostu opětovně sama. Bylo vidět, že kruh pro Belu není nic nového, působila jistě a sebevědomě. Předvedla se velmi slušně a výborně spolupracovala. Paní rozhodčí ji pochválila, jak při posouzení v postoji tak i v pohybu. Belinda byla hodnocena známkou „Velmi nadějná 1″.

Leticia – byla přihlášena do třídy otevřené, opět ve třídě byly celkem 3 feny. Letina se předvedla lépe než v Ml.Boleslavi, ale přesto bylo vidět, že ji to vůbec nebaví. Hlavně v pohybu, bylo to pro ni takové povinné zlo. Konečná známka pro Letinu   „Velmi dobrá 2″, což nás trochu nemile překvapilo.

 

Belinda, tř. dorostu – z posudku : pěkná hlava, korektní skuz, černý pigment, tmavé oko, dobře nesené ucho a ocas, dobré úhlení, plynulý pohyb

Leticie, tř. otevřená – z posudku : pěkná hlava a výraz, černý pigment a tmavé oko, korektní hrudník, lokty mírně vybočené, dobré úhlení, poněkud měkčí ve hřbetě, dobrý pohyb, ne zcela korektně nesený ocas

A další obrázky z výstavy.