MVP Praha – 29.-30.10. 2016

sobota 29.10. 2016

   Rozhodčí  –  Ing. JAROSLAV  MATYÁŠ   „SK“

 

      Belinda  –  třída otevřená  ,  open class

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 , CAC ,                                                                                                                                                     res.CACIB    

      Cassie   –  třída štěňat  ,  Baby class

                     –  hodnocení    Velmi nadějný 1 ,   Very promising 1  

Naší letošní poslední výstavou byla mezinárodní výstava psů v Praze  – Prague Expo Dog. Na výstavu jsme opět přihlásili Belindu s Cassií. Pro Cassii to byla již druhá výstavní zkušenost.

Na sobotní výstavu bylo přihlášeno celkem 16 jedinců pyrenejských horských psů, z toho 11 fen. Belinda přihlášena do třídy otevřené, celkem 3 feny v kruhu. Cassie byla tentokrát v kruhu osamocená. Pyrenejce posuzoval slovenský rozhodčí J.Matyáš, opět se stalo, že došlo ke změně rozhodčího, bohužel k naší nelibosti. Na výstavě nás čekalo velmi příjemné setkání – sourozenec Cassie, pejsek Coudy se svými páníčky (více v jiném příspěvku).

Belinda  byla ve v třídě otevřené a společně s ní ještě dvě pyrenejky. V kruhu se předvedla velmi pěkně, jak v postoji, tak i v pohybu. Rozhodčí na ni prakticky nesáhnul, posuzoval jen pohledem. Z našeho pohledu dost zvláštní a netypické posouzení. Obdržela hodnocení  – V1, CAC. Po té ještě nastoupila o nejlepší fenu, kde nakonec skončila s  rec.CACIB .

Cassie – byla ve třídě štěňat sama. Druhá výstavní zkušenost, celkově se po celou dobu výstavy byla naprosto v klidu a vyrovnaná. Což se také odrazilo i v kruhu. V pohybu se předvedla moc pěkně. Také při posouzení v postoji spolupracovala s rozhodčím, byla klidná a sebejistá. Hodnocení „velmi nadějná 1″ , takže spokojenost.

 

Z posudku :

Belinda, tř. otevřená : kompaktní fena dobrého typu, velmi dobrá tělesná stavba, dobrá mechanika pohybu

Cassie, tř. štěňat :  fenka dobrého typu, hezky modelovaná hlava, velmi dobrá tělesná stavba, výborný pigment,  dobrý pohyb