KV Mladá Boleslav 13.6. 2015

sobota 13.6. 2015

   Rozhodčí  :   ADRIANA  TODOROVIČ ,  SRB

      Belinda  –  třída dorostu  

                     –  hodnocení   Velmi nadějný 1 , Very promising 1    

      Leticia   –  třída otevřená  

                     –  hodnocení    Výborný 3  ,  Excellent 3  

    

V měsíci červnu jsme absolvovali další výstavu, zamířili jsme na klubovou výstavu KCHMPP v Mladé Boleslavi. Posuzovatelem plemene PHP byla rozhodčí ze Srbska Adriana Todorovič, což byl také důvod naší účasti na výstavě. S touto rozhodčí jsme se setkali poprvé.  Na výstavu jsme tentokrát vzali oba psy,  Leticii i Belindu.  Pro Belindu to byla druhá její výstava, stále ještě ve třídě dorostu, teprve jí bude 8 měsíců. Leticii jsme vzali spíše, kvůli Belindě, když jsou spolu tak je Bela klidnější. Letina by zase pro změnu doma vyváděla, že jsme ji nevzali s sebou.

Přihlášeno bylo celkem 12 jedinců pyrenejáků,  z toho 9 fen. Dle rozpisu kruhu jsme na řadu šli jako první plemeno, což bylo vzhledem k neskutečnému vedru dost vítané. Bohužel posuzování v našem kruhu začalo se zpožděním více než půlhodiny. Takže jsme na tom slunci byli pěkně vysušený.

Belinda – byla ve třídě dorostu jediná. Bela i přesto, že byla teprve na své druhé výstavě se předvedla velmi slušně.   Oproti předchozí výstavě, byla klidnější a i lépe spolupracovala. Moc pěkně se předvedla v pohybu.  Pro zvýšení sebevědomí zkusíme ještě jednu výstavu v dorostu a pak až ve třídě mladých. Belinda byla hodnocena známkou „Velmi nadějná 1″.

Leticia – byla přihlášena do třídy otevřené, celkem ve třídě byly 3 feny. Letina věděla co ji čeká. Nechala se rozhodčí posoudit v postoji, ale za pohybu to bylo bídné. Vůbec se nechtěla předvést v pohybu, musel jsem ji chvílemi táhnout. Výstava ji prakticky vůbec nebavila  a to vedro udělalo taky své.  Konečná známka  „Výborná 3″.

 

Belinda, tř. dorostu – z posudku : 7 měsíců, dobrá velikost+konstituce, samičí hlava, dobrá záda+úhlení zadních nohou, pěkné oči

Leticie, tř. otevřená – z posudku : dobrá velikost+konstituce, dobrá hlava, sedlová záda, pěkné předhrudí

 

A ještě pár obrázků