Klubová výstava KPP, Brno Kadlcův dvůr – 14.10. 2017

sobota 14.10. 2017

   Rozhodčí  :   JOAO  VASCO  POCAS   „P“

      Belinda  –  třída vítězů  ,  Champion class

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 ,  CAC    

      Cassie   –  třída mladých  ,  Junior  class

                     –  hodnocení    Výborný 2 ,  Excellent 2  

Další říjnovou výstavou byla klubová výstava našeho klubu- Klubu pyrenejských plemen v penzionu Kadlcův mlýn v Brně. Na výstavu jsme opět jeli s Belindou a Cassii. Letinka zůstala doma. Na výstavu jsme vyrazili tradičně v sobotu brzy ráno, ono téměř 400 km nějakou chvíli trvá.  Ještě před samotnou výstavou proběhlo posouzení chovnosti psů, posouzena byla i Cassie.  Posuzování v kruhu začalo kolem 9:30 hod. dle plánu výstavy. Posuzovatelé výstavy – rozhodčí Milan Krinke pro katalánského a pyrenejského ovčáka a pro pyrenejského mastina a pyrenejského horského psa portugalský rozhodčí, specialista na pyrenejská plemena Joao Vasco Pocas.

Na klubovou výstavu bylo přihlášeno  celkem 75 jedinců (pyrenejských plemen zastřešených klubem) ze 6 zemí – Česko, Slovensko, Polsko, Chorvatsko, Maďarsko a Německo. Podle plemen bylo rozdělení následující : katalánský ovčák – 7 , pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji – 5 , pyrenejský mastin – 8 , pyrenejský horský pes  (PHP) – 55.  Byl to dosud nejvyšší počet přihlášených psů na klubovou výstavu KPP. Po nás bylo dost zajímavé číslo u PHP, což byl také dosud nejvyšší počet přihlášených.  Na výstavě jsme se také potkali se sourozencem Cassie, pejskem Coudym.

Cassie byla přihlášena do třídy mladých, celkový počet přihlášených 5 fen. Nakonec v kruhu byli jen 4, jedna fenka  nedorazila. Cassie se v kruhu pěkně předvedla a spolupracovala i přes dlouhé čekání. Rozhodčí Cassii řádně „projel od hlavy až po ocas, samozřejmě jako každého psa. S posudkem každopádně spokojenost.

Belinda ve třídě vítězů, taktéž v celkovém počtu přihlášených 5 fen, ale taktéž v kruhu pouze 4 feny. Belinda se také velmi pěkně předvedla, jen se jí ze začátku moc nechtělo běhat, ale dopadlo to. Dlouhé čekání prostě udělalo své. Samozřejmě s posudkem velká spokojenost.

Z posudku :

Cassie –  17 měsíců, výborný typ, výborná hlava a výraz, široká lebka, dobré končetiny, dobrý pigment, výborná horní linie-dobře zaúhlená, dobrý pohyb, dobrá kvalita srsti

Belinda – 3 roky, výborný typ, velká fena, dobrá hlava a výraz, široká lebka, pyrenejský výraz, dobré svalstvo a kostra, výborný hřbet, výborné zaúhlení paty, výborný pohyb, volnější lokty v pohybu

Belinda  –  klubový šampion ,  club champion 

Belinda splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion KPP. Na výstavě bylo toto ocenění předáno.

Proběhlá klubovka se prostě povedla a teď to nemyslím pouze podle výsledků našich psů, ale celkově po všech stránkách. Od začátku výstavy parádní slunečné počasí, velká účast psů (zejména PHP), důsledný rozhodčí specialista na plemeno, pohodová přátelská atmosféra i hladký průběh výstavy. I přes dlouhou cestu autem byla sobota velmi povedená i samozřejmě se závěrečným bonusem – úspěchem našich psů.
Vedení klubu KPP a všem, co se na organizaci výstavy podíleli náleží poděkování.

A pár obrázků z výstavy.