KVP KPP Pelhřimov-motel Farma 16.4. 2016

sobota 16.4. 2016

   Rozhodčí  :   ELINA  HAAPANIEMI ,   „FIN“

      Belinda  –  mezitřída , intermediate  

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 , 

         První naší výstavou letošního roku byla Klubová výstava psů Klubu pyrenejských plemen v Pelhřimově – motel Farma, která se konala v sobotu 16.4. 2016. Posuzovatelem výstavy byla Elina Hapaniemi z Finska, bývalá chovatelka plemene pyrenejský horský pes.   Na výstavu jsme přihlásili jen Belindu. Letina tentokrát zůstala doma.

        Přihlášeno bylo na výstavu celkem 60 psů z 9 států (ČR, D, PL, SPA, SK, N, H, A, HR). Z přihlášených byli  2- katalánský ovčák, 2 – pyrenejský ovčák, 12-  pyrenejský mastin  a  44 –  pyrenejský horský pes. Z pyrenejských horských psů bylo přihlášeno 21 psů a 23 fen. Belindu jsme přihlásili do mezitřídy. Ve třídě spolu s ní byly další 2 fenky (původně přihlášené 4 feny).

Paní rozhodčí předcházela pověst přísné posuzovatelky, což se také potvrdilo. Posuzování začalo zhruba v předpokládaném čase 9:30 hod. Plemeno PHP přišlo na řadu až jako poslední. Vzhledem k důkladnému posuzování  jsme s Belindou přišli na řadu až kolem 15:15 hod., to čekání bylo opravdu dlouhé, jak pro nás tak i pro Belindu. Což  se také ukázalo v kruhu, kdy ne zcela spolupracovala a reagovala na pokyny. V pohybu se předvedla velmi pěkně, ale při posuzování v klidu to již bylo slabší, při postoji nevydržela chvíli v klidu. Paní rozhodčí Belindu, resp. všechny jedince,  velmi důkladně a přísně kontrolovala – hlava, zuby, pigmentace, paspárky……. Konečný verdikt  – výborná 1, bez zadání titulu. Z naší strany s výsledkem  a především s posudkem spokojenost. Samozřejmě trochu zamrzí to nezadání titulu, ale člověk musí být také sebekritický.

Belinda , mezitřída – z posudku : 18 měsíců, bílá se sv. žlutými znaky, samičí, správný typ, elegantní fena, moc hezká hlava, dobré tmavé oko i výraz, potřebuje lepší výplň pod očima, dobrý pigment a skus, nasazení ucha v pořádku, dobrý krk a horní linie, střední kostra, hezky stavěná, správné paspárky, dobrý pohyb, mohla by lépe nést ocas, lépe předvádět.

A ještě pár obrázků z výstavy.