MVP Praha 31.10.2015

sobota 31.10. 2015

   Rozhodčí  :   ANDRÁŠ POLGÁR  ,   „SRB“

      Belinda  –  třída mladých  

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 ,  

                                               CAJC ,  BOJ

Naše poslední letošní výstavu byla Mezinárodní výstava psů všech plemen FCI Prague Expo Dog na výstavišti v Praze Letňanech, která se konala ve dnech 31.10. a 1.11. 2015.  My jsme se přihlásili pouze na sobotu 31.1. 2015. Posuzovatelem plemene PHP byl, nám již známý rozhodčí, Andráš Polgár ze Srbska. Již jsme se s ním setkali na výstavě v Ml.Boleslavi.  Na výstavu byla opět přihlášena pouze Belinda, ale Letina nás doprovázela.

Přihlášeno bylo celkem 12 psů plemene PHP, z toho 6 fen. Belinda ve třídě mladých byla sama. Dle rozpisu kruhu před námi bylo cca téměř 60 psů jiných plemen, což vůbec nebylo povzbudivé. Takže jsme ocenili  a samozřejmě využili možnosti prodloužené uzávěrky přejímky psů posunutou až do 11 hodin i informaci s časováním  kruhu s předběžným časem posuzování plemene.  Předpoklad posuzování PHP byl od cca 12:00 hod. , reálně to bylo asi o zanedbatelných 30 minut později.

Belinda  tedy byla ve třídě mladých sama. V kruhu se předvedla velmi pěkně, už věděla, co se po ní bude chtít. Proběhlo posouzení v klidu, kontrola zubů-úplnost a skus. Potom se ukázala v pohybu. Při opětovném nástupu do kruhu o ocenění BOJ a BOS ze začátku trochu pozlobila v pohybu, ale při dalších 2 okruzích se již srovnala. Obdržela hodnocení  – V1, CAJC, BOJ.  Postoupila do odpolední soutěže, ale my jsme museli již odjet, takže jsme se nezúčastnili. Jinak s výsledkem samozřejmě spokojenost, jen škoda, že jsme nepřihlásili i Letinu.

Belinda, tř. mladých – z posudku :   středně velká velmi dobré konstituce a dobré linie v hlavě, trochu měkčí hřbet, trochu užší hrudník, dobrý pohyb.

A ještě pár obrázků.