MVP České Budějovice 25.-26.4.2015

neděle 26.4. 2015

Rozhodčí  :    DOLEJŠOVÁ OLGA ,  CZ

      Belinda  –  třída dorostu  

                     –  hodnocení   Velmi nadějný 1 , Very promising 1    

Na konci měsíce dubna, těsně po dovršení 6 měsíců věku jsme s Belindou absolvovali její první výstavu – Mezinárodní výstavu psů všech plemen v Českých Budějovicích. Náš výstavní den byl tradičně v neděli. Posuzovatelem našeho plemene PHP byla Olga Dolejšová, se kterou jsme se setkali poprvé. Rozpis kruhu nám moc nepřál, před námi bylo cca 40 jedinců z jiných plemen, takže to vypadalo na dlouhé čekání. Náš kruh byl umístěn v hale, což jsme vzhledem k předpovědi počasí uvítali. Ale na druhou stranu, v hale to bylo moc nahuštěné, mezi kruhy málo místa a i kruhy pro velká plemena mohli být větší.

Přihlášeno bylo celkem 13 pyrenejců, 4 psi a 9 fen.V naší třídě jsme byli sami. Tuto výstavu jsme pro Belindu brali jako poznávací, pro rozkoukání se v novém prostředí. Belinda byla z toho množství lidí a psů trochu vykulená, ale jinak to zvládla. V kruhu jí pomohla paní rozhodčí, uklidnila ji a Bela se v klidu nechala posoudit včetně zubů. Moc se jí nechtělo předvést v pohybu. Hodnocení VN1. Každopádně spokojenost, jak Belinda zvládla, pro ní zcela novou atmosféru výstavy.

Belinda, tř. dorostu – z posudku : fena dobré výšky a síly kostry, hlava dobře utvářená, ucho korektní, vynikající pigment, nůžkový skuz, správná horní i dolní linie, korektní pohyb, srst odpovídá věku

 

A ještě pár obrázků…