MVP INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav 26.8. 2018

neděle 26.8. 2018

   Rozhodčí  :   LISBETH  MACH   „CH“  

      Cassie   –  třída otevřená ,  open class

                     –  hodnocení    Výborný 1 ,  Excellent 1 , CAC ,                                                           CACIB , BOB  

Po letní pauze byla další naší výstavou byla mezinárodní výstava psů INTERDOG  BOHEMIA v Mladé Boleslavi. Na výstavu jsme tentokrát jeli pouze s Cassii, Belinda po štěňatech nebyla ještě ve formě.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 13 jedinců pyrenejských horských psů, z toho 6 fen. Cassie byla poprvé přihlášena do třídy otevřené. S finálním výsledkem Cassii samozřejmě spokojenost, s průběhem posuzování v kruhu už rozhodně ne. Vůbec jsme vlastně nevěděli, jak byla Cassie v kruhu posouzena, co rozhodovalo při vyhodnocení nejlepší feny i nejlepšího jedince PHP? Posuzování PHP (a nejen PHP) totiž probíhalo v anglickém jazyce bez překladatele. Takže z této situace jsme nebyli vůbec nadšeni. Dle reakce i jiných vystavovatelů v našem okolí jsme zdaleka nebyli jediní, kteří toto vnímali negativně.  Ale to jde na vrub pořadatele výstavy, nikoliv posuzovatele. Výstavní poplatek jsme zaplatili dle propozic, ale domnívám se, že jsme za něj neobdrželi adekvátní službu.

K naší radosti jsme se na výstavě potkali i s našimi odchovy – sourozenec Cassie, pes Coudy a pejsek Dusty ( letošní jarní odchov Belindy).

Hodnocení  :   Coudy, třída otevřená – velmi dobrá 3  ,    Dusty, třída  štěňat – velmi nadějný 1

Z posudku :

Cassie, třída otevřená : typická fena, výborný temperament a předvedení, není ještě zcela dokončen vývoj psa, fena v normě dle standartu,  aktivní pohyb (zbylá část posudku nečitelná)