MVP České Budějovice 24.4. 2016

neděle 24.4. 2016

   Rozhodčí  :   KARLO  BALA ,   „SRB“

      Belinda  –  mezitřída , intermediate  

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 ,

                         CAC ,  res. CACIB 

     Druhou naší letošní výstavou byla Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích, která se konala následující víkend po klubové výstavě,  ve dnech 23. a 24.4.2016.  Posuzovatelem plemene PHP byl Karlo Bala ze Srbska. Na výstavu jsme jeli opět pouze s Belindou s ohledem na potvrzenou březost Letiny.

    Celkem bylo přihlášeno 16 jedinců pyrenejských horských psů,  z toho 7  fen. Pyrenejci byli na pořadu až kolem 11. hodiny dle časového rozpisu kruhu. Před námi bylo ještě 39 psů jiných plemen.

Belinda byla přihlášena do mezitřídy spolu s ještě jednou fenkou. Vzhledem k tomu, že reálná situace odpovídala časovému rozpisu kruhu, dlouho jsme nečekali a bylo to poznat i na Belindě. Byla naprosto v klidu a reagovala na pokyny. V kruhu se předvedla velmi dobře, jak v pohybu, tak i v postoji.  Dosti zvláštní a netypické bylo posuzování rozhodčím. Ten se prakticky Belindy téměř nedotknul, vyjma kontroly zubů, resp.jen skusu. Vše posuzoval pouze pohledem z cca 2-3 metrů. Obdobné to bylo i u jiných psů a nejen našeho plemene. Okolo kruhu bylo slyšet, jak se o tomto způsobu posuzování diskutuje a ne zrovna v dobrém. To jen postřeh, který jsem zaznamenal, nešlo to přehlédnout.  Belinda obdržela hodnocení – výborná 1,  CAC, res.CACIB.

Belinda – mezitřída, z posudku : 1,5 roku, V-hlava a velikost, V-srst,charakter, V- pohyb a prezentace

A pár fotek z výstavy.