NVP Klatovy 2.7.2017

sobota 2.7. 2017

   Rozhodčí  :   LAWLESS  PAUL   „IRL“

      Belinda  –  třída vítězů  ,  Champion class

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 ,  CAC , BOS ,

                         národní vítěz  

První prázdninová neděle byla ve znamení národní výstavy psů v Klatovech. Na výstavu byla přihlášena Cassie  s Belindou.  Vzhledem k tomu, že Cassie začala týden před výstavou hárat, tak zůstala doma s Letinkou. Výstavu tedy absolvovala pouze Belinda.

Na výstavu bylo přihlášeno celkem jen 11 jedinců pyrenejských horských psů, z toho 9 fen. S Belindou byla ve třídě vítězů ještě jedna fenka.   

Naše posuzování začalo cca kolem 10. hodiny, před námi bylo pouze 5 psů jiných plemen. Takže z pohledu času to nemělo chybu.

Po několika výstavách jsem měl velmi dobrý pocit z posuzování panem rozhodčím. Psy opravdu důsledně „projel“ od hlavy až po konec ocasu, což jsem už dlouho při posuzování PHP neviděl. Samozřejmě vyjma klubovek, kde bývá specialista na plemeno. Takže posudek měl z tohoto pohledu, aspoň pro mě, nějakou vypovídací hodnotu.

 

Z posudku :

Belinda, tř. vítězů – z posudku : 2,5 roku stará fena, dobrého typu, vyvážené hlavy, dobré pigmentace, dobré packy a tlapy, trochu širší přední fronta, horní linie a záď dobrá, dobré úhlení vpředu i vzadu, hezký vyvážený pohyb při pohledu z boku, ale mohl by být lepší při pohledu zpředu.