Klubová výstava KPP, Brno Kadlcův dvůr – 20.10.2018

sobota 20.10. 2018

   Rozhodčí  :   CHRISTIAN  REI    „F“

      Belinda  –  třída vítězů  ,  Champion class

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 ,  CAC    

      Cassie   –  třída otevřená  ,  open  class

                     –  hodnocení    Výborný 1 ,  Excellent 1 , CAC  

V měsíci říjnu jsme vyrazili ještě jednou na výstavu, na klubovou výstavu našeho klubu- Klubu pyrenejských plemen v penzionu Kadlcův mlýn v Brně. Na výstavu jsme tentokrát přihlásili Belindu i Cassii. Letinka zůstala opět doma. Na výstavě jsme se setkali s našimi odchovy, sourozencem naší Cassie pejskem Coudym, a našimi letošními štěňaty pejskem Dustym a fenkou Dixii .

Posuzovatelem výstavy byl francouzský rozhodčí, specialista na pyrenejská plemena a současně i aktivní chovatel pyrenejského horského psa pan Christian Rei.

Na klubovou výstavu bylo přihlášeno  celkem 67 jedinců (pyrenejských plemen zastřešených klubem). Podle plemen bylo rozdělení následující : katalánský ovčák – 5 , pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji – 5 , pyrenejský mastin – 6 , pyrenejský horský pes  (PHP) – 51.

Cassie byla přihlášena do třídy otevřené, celkový počet přihlášených 13 fen, což byla nejpočetnější třída výstavy. Nakonec v kruhu bylo 12 fen, jedna fenka  nedorazila. Cassie se v kruhu velmi pěkně předvedla, jak v klidu tak v pohybu. Rozhodčí Cassii řádně „projel“ od hlavy až po ocas, samozřejmě jako každého psa. S posudkem i výsledkem samozřejmě spokojenost. Při takové účasti ve třídě, to bylo pro nás dost překvapivé.

Belinda ve třídě vítězů, celkový počet přihlášených – 4 feny. Belinda se také velmi pěkně předvedla, tentokrát s pohybem neměla vůbec žádný problém. Nosila se jako dáma. Belinda završila pro nás nečekaně úspěšnou sobotu.

Z posudku :

Cassie –  velmi pěkná fena, zbarvení arrouye, výborná hlava, samičí fena, krásně nasazený krk a hřbetní linie, výborný hrudník, výborné zaúhlení, užší vzadu, výborný pohyb z profilu, krásné pokrytí terénu, arroundera

Belinda – kompletní chrup, nůžkový skus, pěkná fena, zbarvení arrouye, výborně nasazený krk, výborná hřbetní linie, hluboký hrudník, výborné přední a zadní končetiny, výborné správné zaúhlení, střední kostra, správný paralelní pohyb z profilu, dobrý pohyb z profilu, chybí arroundera

A jak si vedly naše odchovy ? 

Coudy – třída otevřená , class open  –  výborný 2 , excellent 2 , res. CAC

Dusty – třída dorostu , puppy class  –  velmi nadějný 2 , very promising 2 ,  posudek moc pěkný

Dixie – třída dorostu , puppy class  –  velmi nadějná 2 , very promising 2 , posudek moc pěkný

 

A na závěr, sice se budu opět opakovat, ale klubovka se jednoznačně povedla, nebo aspoň já to tak vnímám. Počasí na říjen parádní, velká účast vystavujících, klidná přátelská atmosféra, pěkné prostředí penzionu,  přísný rozhodčí a hladký průběh výstavy. I když je pro nás cesta poměrně dlouhá, tak i ta proběhla zcela bez problémů. Třešničkou na dortu jsou výsledky našich pyrenejek a setkání s našimi odchovy.  Vedení klubu KPP a všem, co se na organizaci výstavy podíleli náleží velké poděkování.

A teď pár fotek z výstavy