Kl.V Dočkalův mlýn , Havlíčkův Brod – 15.4.2017

sobota 15.4. 2017

   Rozhodčí  :   RAFAEL  ESCAR  TABUEŃA   „ESP“

      Belinda  –  třída vítězů  ,  Champion class

                     –  hodnocení   Výborný 2 ,  Excellent 2 ,  res. CAC    

      Cassie   –  třída mladých  ,  Junior  class

                     –  hodnocení    Výborný 2 ,  Excellent 2  

Další naší výstavou byla klubová výstava našeho klubu- Klubu pyrenejských plemen v penzionu Dočkalův mlýn u Havlíčkova Brodu. Přihlásili jsme Belindu a Cassii. Letinka zůstala doma. Na výstavu jsme vyrazili tradičně v sobotu brzy ráno s velkým očekáváním jaké nás čeká počasí. Naštěstí déšť, který měl být přišel až večer, takže celkově počasí bylo v celku přijatelné s trochu sluníčka . Posuzování v kruhu začalo před  10. hodinou po skončení posuzování chovnosti. Posuzovatelé výstavy – slovenský rozhodčí Dušan Kuriš pro pyrenejského ovčáka a pro ostatní plemena španělský rozhodčí, specialista na pyrenejská plemena Rafael Escar Tabueńa.

Na klubovou výstavu bylo přihlášeno celkem 58 jedinců (pyrenejských plemen zastřešených klubem) ze 4 zemí – Česko, Slovensko, Polsko, Německo. Podle plemen bylo rozdělení následující : katalánský ovčák – 1 , pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji – 2 , pyrenejský mastin – 13 , pyrenejský horský pes  (PHP) – 42.  Konkurence u PHP byla poměrně velká. Mezi přihlášenými byli také sourozenci Cassie, pejsci Coddy a Coudy.    

Cassie byla ve třídě mladých společně s ještě 4 fenkami a Belinda ve třídě vítězů s celkovým přihlášeným počtem 3 fen. Obě to zvládli výborně, potkali se v kruhu s opravdu pěknými fenami, čemuž odpovídali i známky rozhodčího.

Coddy a Coudy – sourozenci Cassie byli ve své třídě „mladých“ v celkovém počtu 8 jedinců. Coddy i Coudy  byli hodnoceni známkou „Velmi dobrý“ s velmi slušným posudkem.

 

Z posudku :

Belinda, tř. vítězů – z posudku :  výborná hlava, výraz a pigment, výborné oboustranné zaúhlení, výborná struktura a barva srsti, výborný pohyb, výborně nesený ocas

Cassie, tř. mladých – z posudku : výborná hlava a výraz, správný pigment, velmi dobrá kostra, mírně prohnutý hřbet, výborné oboustranné zaúhlení, výborná barva a struktura srsti, velmi dobrý pohyb

A pár obrázků z výstavy :