KV Moloss club Slovakia Kamenný Mlyn – 9.9. 2017

sobota 9.9. 2017

   Rozhodčí  :   MIROSLAV  VÁCLAVÍK   „CZ“

      Belinda  –  třída vítězů  ,  Champion class

                     –  hodnocení   Výborný 1 ,  Excellent 1 ,  CAC  , BOS                                               Klubový vítěz  

      Cassie   –  třída mladých  ,  Junior  class

                     –  hodnocení    Výborný 2 ,  Excellent 2   

Po prázdninách jsme vyjeli na Slovensko, na klubovou výstavu  Moloss clubu Slovakia Kamenný mlyn – Lozorno. Na výstavu jsme vyrazili s Belindou a Cassií.

Na klubovou výstavu bylo přihlášeno celkem jen 10 jedinců pyrenejských horských psů, z toho 4 feny. Belinda byla přihlášena do třídy vítězů, v kruhu byla sama. Cassie třídu mladých absolvovala ve dvou.    

Na Slovensko jsme vyrazili již v pátek, přespali jsme u Brna a v sobotu ráno jsme dojeli zbytek cesty na místo, do Kamenného mlyna. Den byl slunečný, krásných 28°C, takže to bylo velmi příjemné po těch chladných dnech u nás. Posuzování začalo po 10. hodině. Jinak čas přejímky psů a začátek posuzování, to byla velká neznámá. Tato informace nebyla nikde uvedena, na webu, v propozicích ani na vstupním listu, což považuji za nedostatek. Čekání jsme vyplnili procházkou v přilehlém  lesoparku.

Před polednem byli PHP posouzeni. Potom jsme čekali na závěrečné vyhodnocení, bylo cca po 13. hodině . Závěrečné vyhodnocení se vůbec nelíbilo Belindě, dost jí vadil zvuk reproduktorů za námi. Takže nechtěla chvíli v klidu zapózovat, zato perfektně zareagovala při odchodu, v autě byla okamžitě. Asi ve 14:30 hodin jsme odjížděli. Když už jsme projížděli jižní Moravou, tak bylo samozřejmostí přivést domů burčák. Takže ještě krátká zastávka ve Velkých Bílovicích, tam pozdní oběd a nákup burčáku ve vinařství, vyvenčení pejsanů a odjezd. Počasí pořád parádní, s teplotou kolem cca 27 °C, prostě paráda. Za Prahou bylo jasné, že se již blížíme k domovu – déšť a teplota spadla na cca 14 °C, prostě klasika.

Z posudku :

Belinda, tř. vítězů – z posudku : 3 letá fena ve velmi dobré kondici, v současné době v línání, správný formát, perfektně modelovaná hlava, která je proporcionální, správné úhlení, korektní trup, výborný pohyb

Cassie, tř. mladých – z posudku : dobrý formát, hlava vyjadřuje pohlaví, správný chrup, dobrá pigmentace, trochu volnější hřbet, velmi dobrá kondice, správný hrudník, při pohybu trochu volnější lokty a neklidný hřbet