Klubová výstava KPP, Letohrádek sv. Vojtěch, Počátky – 14.4. 2018

sobota 14.10. 2017

   Rozhodčí  :   RICHARD  CAPEL   „F“

      Cassie   –  mezitřída ,  Intermediate

                     –  hodnocení    Výborný 2 ,  Excellent 2 , res.CAC  

První naší letošní výstavou byla klubová výstava našeho klubu – Klubu pyrenejských plemen v Letohrádku sv. Vojtěch u Počátek. Na výstavu jsme tentokrát jeli pouze s Cassii.  Letinku a Belindu jsme nechali doma. Na výstavě jsme se potkali se sourozencem Cassie, pejskem Coudym.

Posuzovatelem výstavy byl francouzský rozhodčí pan Richard Capel, chovatel pyrenejských horských psů a specialista na pyrenejská plemena.

Na klubovou výstavu bylo přihlášeno  celkem 88 jedinců (pyrenejských plemen zastřešených klubem) z 8 zemí – Česko, Slovensko, Polsko, Chorvatsko, Maďarsko, Rakousko, Německo a Švédsko. Podle plemen bylo rozdělení následující : katalánský ovčák – 8, pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji – 5, pyrenejský mastin – 7, pyrenejský horský pes  (PHP) – 68.  Byl to dosud nejvyšší počet přihlášených psů na klubovou výstavu KPP.

Cassie byla přihlášena do mezitřídy, celkový počet fen ve třídě byl 10, tedy slušná konkurence. Nakonec po postupném vyřazování rozhodčím, zůstalo 6 fenek, všechny tyto fenky měli známku „výborná“. O vítězi třídy rozhodovalo opětovné předvedení v pohybu. Nakonec se vítězkou mezitřídy stala fenka Voya Filipův dvůr, naše  Cassie skončila druhá se známkou „Výborná 2″, res. CAC. Cassie se v kruhu pěkně předvedla a spolupracovala i přes dlouhé čekání. Rozhodčí Cassii řádně „projel“ od hlavy až po ocas, samozřejmě jako každého psa. Zmínil její zrzavé zbarvení „arrouye“, které je typické pro údolí Aspe v Pyrenejích. Na řadu jsme přišli až kolem cca 16:30 hod., byl to opravdu hodně dlouhý den, zejména pro feny PHP, které prakticky výstavu uzavírali, vyjma soutěží. S posudkem rozhodně spokojenost.

Coudy, bratr Cassie byl taktéž přihlášen do mezitřídy, celkem bylo ve třídě přihlášeno 7 psů, takže také slušná konkurence.  A výsledek „Výborná 1“, CAC. Rozhodčí ocenil zejména zbarvení Coudyho, nepříliš časté šedé zbarvení pyrenejců  „blaireau“ pocházející z údolí Argeles. Gratulujeme majitelům Coudíka.

Tato klubovka se určitě vydařila po všech stránkách a neberu to jen z pohledu výsledku Cassie či Coudyho. Prakticky od rána parádní slunečné počasí, opět velká účast psů (zejména PHP) i ze zahraničí, důsledný rozhodčí – specialista na plemeno. I přes opravdu dlouhý den posuzování (konec cca po 18. hod.),  pohodová přátelská atmosféra i hladký průběh výstavy i se závěrečným bonusem – úspěchem našeho odchovu.
Vedení klubu KPP a všem, co se na organizaci a průběhu výstavy podíleli náleží poděkování.

 

Z posudku :

Cassie, mezitřída : fena střední velikosti, zbarvení „Arrouye“, dobře stavná, moc dobré končetiny, velmi dobrá linie hřbetu, výborně zaúhlená, moc silné (+) paspárky, kompletní chrup, nůžkový skus, v dobré výživové kondici, celkově kompaktní v postoji, světlejší oko, ucho na horní hranici správnosti, zajímavá pro další chov

 

A teď pár obrázků z výstavy……